Aktualności

Jesień w Zespole Regionalnym "Pszczyna" - podsumowanie

Wrzesień

Zespół wznowił próby po wakacyjnej przerwie. Spotkanie było przełomowym ze względu na przekazanie przez Aleksandra Spyrę funkcji kierownika artystycznego naszej sympatycznej zespolance Katarzynie Janik. Gratulujemy Kaśka!!! Życzymy wytrwałości i prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Liczymy na sukcesy podobne do tych które osiągałaś w ostatnim czasie z grupą swoich uczniów.

Warto przypomnieć, że Leszek prowadził zespół od momentu założenia go w roku 1960! Dziękujemy za te wszystkie lata i prosimy o kolejne w zasłużonej roli nestora wspierającego naszą kapelę.
Jego pracę od kilku lat wspomagała Jolanta Cempura, która nadal pozostaje kierownikiem organizacyjnym odpowiedzialnym za całokształt naszej działalności.

Październik

Zespół Regionalny "Pszczyna" przygotowuje się do wydania kolejnej płyty DVD. Tym razem płyta będzie zawierać zestaw tańców górali beskidzkich czyli tzw. "cieszyńską".

Listopad

W sobotę 5 listopada w zaprzyjaźnionym studiu nagrań przy Domu Kultury w Pawłowicach Śląskich nagrano ścieżkę dźwiękową do tego projektu.

Czwartek 24 listopada, Karczma pod Jemiołą w Ćwiklicach - 16. Biesiada Andrzejkowa Zespołów Folklorystycznych Gminy Pszczyna. Prezentuje sie kilkanaście zespołów w tym "Pszczyna" z tańcem cieszyńskim. Gospodarzem jest Wiceburmistrz pani Barbara Sopot-Zembok oraz dyrektor Pszczyńskiego Centrum Kultury pan Michał Czernek.

Grudzień

Ostatnia środa przed Bożym Narodzeniem - przy wigilijnym stole, łamiąc się opłatkiem, z dobrym słowem na ustach, śpiewając kolędy... tak przebiegało świąteczne spotkanie zespolaków "Pszczyny" i członków TMZP.

(pb)

<< Wróć do poprzedniej strony