Aktualności

Wesołe wędrówki - nowa publikacja Aleksandra Spyry

„Wesołe Wędrówki” czyli szlaczkiem pszczyńskich restauracji, knajpek, barów, pubów i kawiarni to nowa publikacja autorstwa Aleksandra Leszka Spyry wydana przez Towarzystwo Miłośników Ziemi Pszczyńskiej. Książka zawiera opis ponad trzydziestu lokali, które swoją obecnością na mapie Pszczyny wpisały się w historię naszego miasta. Już pierwsze zdania zapisane w książce zachęcają do przeczytania całości jednym tchem…

„To jeden z najwdzięczniejszych tematów, jaki można sobie wybrać na penetrację życia społecznego i towarzyskiego Pszczyny. Ileż wspomnień, ileż miłych spotkań. Ile pomysłów różnych organizacji, ile inspiracji ba, ile zawiązanych uczuć i miłości. Tu rodziły się przyszłe małżeństwa i wiele przyjaźni.”

Książka zawiera także ilustracje, zdjęcia historyczne, a także ryciny i fotografie autora. Opatrzona jest dedykacją adresowaną do aktualnego burmistrza Pszczyny pana Dariusza Skrobola.

„Darkowi – za to, że
nie bawi się w politykę
ale dba o nasze miasto
i jego kulturę”

Podczas spotkania autorskiego w piątek 8 kwietnia, Leszek osobiście przekazał burmistrzowi odcisk historycznej pieczęci miejskiej jako symbol podziękowania za jego zaangażowanie w dbałość o pszczyńską kulturę. Na spotkaniu promującym książkę, które odbyło się w kameralnych wnętrzach salki u Telemanna obecni byli ludzie związani z działalnością kulturalną w Pszczynie. Korzystając z tej okazji pan Michał Beck oddał w ręce Leszka Spyry historyczne egzemplarze przedwojennego pisma „Powstaniec”. Przekazane periodyki ubogacą kolekcję naszego muzeum. Jesteśmy bardzo wdzięczni za ten piękny i bardzo cenny podarunek.

Promowana książka do nabycia w biurze Muzeum Prasy Śląskiej.

(pb)

<< Wróć do poprzedniej strony